Zurück

ZABIEGI AGROLOTNICZE

ZABIEGI AGROLOTNICZE

W dniu 19 maja na terenie Nadleśnictwa Damnica wykonane zostały zabiegi lotnicze z użyciem preparatu biologicznego FORAY 76B w dawce 2,5 l/ha w celu zwalczania piędzika przedzimka i innych gatunków towarzyszących.

Nadleśnictwo Damnica informuje, że w związku z koniecznością ograniczenia liczebności szkodników liściożernych w drzewostanach dębowych  w dniach 19 maja 2015 roku  wykonywane zostały opryski samolotowe.

Zabiegi lotnicze wykonywane z użyciem preparatu biologicznego  FORAY 76B w dawce 2,5 l/ha w celu zwalczania piędzika przedzimka i innych gatunków towarzyszących. Zgodnie z kartą charakterystyki preparatu  (w załączeniu) środek FORAY  jest preparatem mikrobiologicznym. Jest to środek owadobójczy zwolniony z karencji i prewencji dla ludzi, zwierząt i pszczół. Opryski przeprowadzone zostały na terenie leśnictw: Lipno i Karżniczka. (zał.: mapa) Tereny objęte zabiegiem lotniczym zostały oznakowane poprzez umieszczenie tablic informacyjnych przy drogach dojazdowych.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów można otrzymać w siedzibie Nadleśnictwa Damnica w Dziale Gospodarki Leśnej w godzinach od 8.00-15.00 pod numerem telefonu: 881-328-038.

 

Anna Krysiak