Szkolimy się
Szkolimy się
SZKOLIMY SIĘ
Jak wiadomo stabilność oraz kondycja zdrowotna drzew mają wpływ na bezpieczeństwo przebywających w ich otoczeniu ludzi. A że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego ten temat właśnie wybraliśmy, aby się dokształcić.
Jak sprawdzić czy w lesie jest bezpiecznie? Jak uniknąć potencjalnego ryzyka związanego z niebezpiecznymi zdarzeniami w otoczeniu drzew? - tego dowiedzieliśmy się podczas szkolenia przeprowadzonego przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - Panów Arkadiusza Tomczaka i Tomasza Jelonka. Celem szkolenia było uzupełnienie wiedzy z zakresu diagnostyki i oceny ryzyka potencjalnie niebezpiecznych i szkodliwych zdarzeń spowodowanych stanem drzew.
Program szkolenia obejmował zagadnienia związane z obowiązującym stanem prawnym i orzecznictwem, wizualną i instrumentalną diagnostyką stanu zdrowotnego drzew z pomocą tomografu i rezystografu oraz zasadami usuwania, bądź pielęgnacji drzew w celu właściwego zarządzania drzewami niebezpiecznymi. Warsztaty terenowe wzbogacone były wykładem z udziałem prawnika - Pani Agnieszki Macury, który dotyczył odpowiedzialności karnej oraz orzecznictwa sądowego w tym temacie.
Fot. M. Gronowska